تحقیق و پژوهش

دزدگیر اماکن چیست

در این مقاله به یک توضیح کلی در رابطه آشنایی با دزدگیر...

تعریف سیستم اعلام سرقت (دزدگیر)

در موارد بسیاری این سؤال مطرح می گردد که دزدگیر اماکن چیست ؟ در این مقاله به یک توضیح کلی در رابطه آشنایی با دزدگیر می پردازیم .

از سالهای گذشته و با پیشرفت تکنولوژی در عرصه تجهیزات الکترونیکی ، وسیله ای طراحی و ساخته شد که بعد از نصب روی خودرو به محافظت از آن وسیله می پرداخت که دزدگیر خودرو نامگذاری شد. رفته رفته این دزدگیر جایگاه مناسبی برای خود کسب کرد و امروزه می توان گفت سیستمی برای محافظت از ملزومات یک خودرو می باشد و از سرقت خودروها جلوگیری نمود. به همین صورت می توان گفت به علت سرقت از اماکن مختلف که شامل واحدهای مسکونی ، تجاری و اداری می شوند طراحی و راهی بازار گردید که امروزه دزدگیر اماکن نامگذاری شده است.

عملکرد دزدگیر اماکن

نحوه عملکرد دزدگیر اماکن به صورت خلاصه به این شکل می باشد که ابتدا محیط توسط کارشناس مجرب این سیستم ها ، بازدید شده و برای هر محل یا منطقه، سنسور مناسب (دتکتور حرکتی) مشخص و نصب می گردد. این سنسورها محدوده ای را با توجه به قابلیتشان پوشش می دهند و عبور و گذر از آن محدوده (حریم شخصی) در صورت مسلح و فعال بودن دزدگیر باعث ایجاد آلارم و به صدا درآمدن آژیر دزدگیر می گردد و مالک آن محل را از وجود فرد یا افراد غیره، آگاه می سازد که از روش های مختلف برای اطلاع دادن استفاده می کند. ما به بررسی آنها در مقاله های بعدی می پردازیم.

 

تجهیزات دزدگیر اماکن

تجهیزات دزدگیر اماکن شامل موارد زیر می شوند :

1- کنترل پنل دزدگیر اماکن (دستگاه مرکزی دزدگیر اماکن)

2- سنسورهای دزدگیر اماکن (سنسور حرکتی دزدگیر اماکن ، سنسور خطی دزدگیر اماکن ، سنسور پرده ای دزدگیر اماکن ، سنسور پیرامونی دزدگیر اماکن و …)

3- تلفن کننده دزدگیر اماکن (تلفن کننده شهری ، تلفن کننده سیم کارتی)

4- آژیر (پیزو «داخلی» – سایرن « خارجی» )

5- کی پد دزدگیر اماکن

6- ماژول دزدگیر اماکن

7- مگنت دزدگیر اماکن

8- ریموت دزدگیر اماکن

9- منبع تغذیه دزدگیر اماکن (تأمین کننده برق دزدگیر)

10- باتری (با تنوع مختلف)

 

تجهیزات دزدگیر منزل

 

بهترین دزدگیر اماکن

در کشور عزیزمان برندهای مختلفی در حال عرضه سیستم های اعلام سرقت یا همان دزدگیر اماکن می باشند که می توان بیان نمود که هر کدام دارای ویژگی ها و عملکردهای خاص هستند. تفاوت اصلی دزدگیر اماکن در طراحی سنسورها و ماژول ها می باشد که می توانند با توجه به توانایی علمی در زمینه تولید با یکدیگر رقابت کنند. یکی از پیشروترین دزدگیرهای اماکن ، سیستم اعلام سرقت پارادوکس می باشد که ساخت کشور کانادا و دارای استانداردهای جهانی در زمینه تولید سیستم اعلام سرقت می باشد . سیستم اعلام سرقت پارادوکس دارای 25 سال تأمین و اجرا در کشور عزیزمان می باشد که با ارائه راهکارهای مناسب و جلب رضایت مشتری از انواع دزدگیرهای محبوب در بین کاربران می باشد. این سیستم اصطلاحاً ماژولار می باشد . به این معنی است که می توانید کلیه امکانات ساخته شده برای یک سیستم اعلام سرقت را در صورت دلخواه انتخاب و استفاده نمایید.

دزدگیر اماکن پارادوکس

 

در شرایط فعلی و با توجه به وضعیت اقتصادی برندهایی که ساخت کشورهای دیگر می باشند دارای قیمت بالاتری نسبت به برندهای تولید داخلی می باشند. البته برای کاربرانی که برند نکته مهمی در خرید کالای مورد نیازشان می باشد قابل توجیه می باشد ، که با پرداخت هزینه بیشتر از کالای تولید کشورهای دیگری استفاده نمایند و بتوانند از امکانات خاص و ویژه آنها استفاده نمایند.

 

انواع دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می گردد که به دو گروه :

1- دزدگیر اماکن باسیم

2- دزدگیر اماکن بی سیم

تقسیم می شوند و راههای ارتباط با دزدگیر از روش های مختلف مانند : تلفن شهری ، سیم کارت ، تحت شبکه اینترنت انجام می گیرد.

 

در پایان باید به این نکته اشاره نمود که با توجه به وجود سرقت متعدد دزدگیر اماکن از ملزومات یک محل مسکونی ، اداری و تجاری تلقی می شود و جمله معروف پیشگیری بهتر از درمان هست باید در مورد نصب یک سیستم دزدگیر در محل های مختلف در نظر یکایک ما باشد تا در زمان وقوع یک سرقت بتوانیم از آن جلوگیری کنیم.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن