تحقیق و پژوهش
موضوعات داغ

مزایا و معایب دوربین مداربسته

دزدگیر اماکن | دوربین مداربسته | مزایا و معایب دوربین مداربسته | مزایا و معایب دزدگیر اماکن | دزدگیر اماکن مکمل دوربین مداربسته

خلاصه نوشته
  • لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی
  • لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی
  • لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی
  • لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی
  • لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی
  • لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی

دزدگیر اماکن مکمل دوربین مداربسته

امروزه با توجه به اتفاقات و جرایمی که در اطراف ما در حال رخ دادن است ، نصب دوربین مداربسته باکیفیت و همچنین نصب دزدگیر اماکن استاندارد از واجبات هر مکانی به حساب می آید. اما سؤالی در این زمینه ایجاد می شود که آیا نصب دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر اماکن ؟

 

قبل از پاسخ دادن به این سؤال به توضیح مختصری درباره مزایا و معایب نصب دوربین مداربسته در یک مکان می پردازیم و در انتهای مقاله به این سؤال پاسخ می دهیم .

مزایای نصب دوربین مداربسته

– یکی از مهم ترین مزایای نصب دوربین مداربسته جلوگیری از ارتکاب جرم و جنایت در منزل ، محل کار و … می شود. با نصب لیبل هشدار دوربین مداربسته احتمال ورود سارق به مکان به یک سوم می رسد. می توان به این مورد نیز اشاره کرد که با نصب دوربین مداربسته در هر مکان اطلاعاتی مبتنی بر شناسایی مجرم و حتی مواردی در خصوص رعایت حقوق شهروندی ثبت و ضبط می شود و این خود ، حائز اهمیت است.

 

 

 

 

 

– یکی دیگر از مزایای نصب دوربین مداربسته بهینه سازی رفتار کارمندان در محیط کار می باشد . زیرا مدیریت مجموعه شاهد کلیه رویدادهای واقع در محل و فعالیت های کارمندان می باشد.

 

 

 

 

 

– از دیگر مزایای نصب دوربین مداربسته می توان به کنترل ترافیک در سطح شهر و حتی خارج از شهر اشاره کرد. در این صورت رانندگان با استفاده از gps در خودروی خود از تراکم ترافیک در سطح شهرها و جاده ها با خبر می شوند و بهترین راه را برای رفت و آمد خود انتخاب می کنند.

 

 

دوربین مداربسته پلاک خوان

 

 

حتی با نصب دوربین مداربسته در سطح و خارج از شهر به ثبت جرایم رانندگی می توان اشاره کرد. زیرا پلاک راننده خاطی ضبط می شود و مورد پیگیری قانونی قرار می گیرد.

 

 

– با نصب دوربین مداربسته در بسیاری از کارخانجات که احتمال وقوع حوادث خطرناک وجود دارد می توان از ایجاد یک حادثه قبل از وقوع جلوگیری نمود. حتی بعد از حادثه قبل از وخیم شدن اوضاع می توان جلوی بدتر شدن شرایط را گرفت.

 

این چند موردی که اشاره کردیم از مزایای بسیار مهم و حائز اهمیت نصب دوربین مداربسته در یک مکان می باشد. در ادامه معایب نصب دوربین مداربسته را بررسی می کنیم :

معایب نصب دوربین مداربسته

– بی احترامی به حریم خصوصی افراد یکی از این معایب نصب دوربین مداربسته به حساب می آید. اوایل ، راهروها و جلوی درب ها محل نصب و قرارگیری دوربین مداربسته بود. اما بعداً ادارات و کارخانجات یا دیگر مکانها مجهز به دوربین مداربسته شدند. از این رو برخی مدیران شروع به چک کردن کارگران و کارمندان در محیط کار شدند و آنها مدعی بودند که با این حرکت مدیران به حریم شخصی و خصوصی آنها بی احترامی می کنند.

از سویی دیگر بعضی از افراد سودجو در اتاق پروها دوربین مداربسته مخفی نصب می کردند و شروع به اخاذی از افراد می کردند. این مهم یکی از معایب بزرگ نصب دوربین مداربسته به حساب می رود.

 

– هزینه نصب دوربین مداربسته بسیار بالا است ؛ یکی دیگر از معایب نصب دوربین مداربسته با کیفیت ، هزینه بالای آنها می باشد. برای نصب یک دوربین مداربسته باکیفیت با حافظه ذخیره بالا به دوربین های مدرن نیاز است و این مستلزم صرف هزینه بالا می باشد که از دیگر معایب نصب دوربین مداربسته می باشد.

 

– از دیگر معایب دوربین مداربسته می توان به آسیب پذیری آن اشاره کرد. سرقت در ساختمان هایی که علاوه بر دوربین مداربسته ، نگهبان هم دارند کمتر اتفاق می افتد. زیرا وقتی نگهبان متوجه مخدوش شدن دوربین مداربسته توسط سارقین می شود سریعاً دست به اقدام برای پیشگیری از وقوع حادثه می زند. اما با این وجود سارقین حرفه ای از یک هکر برای خدشه دار کردن سیستم مرکزی دوربین مداربسته در تیم خود استفاده می نمایند و با نفوذ به شبکه های امنیتی ضبط تصاویر را از کار می اندازند و این یکی از معایب قابل توجه نصب دوربین مداربسته است.

حتی به این مسئله نیز می توان اشاره کرد که سارقین حرفه ای چهره خود را در هنگام ارتکاب جرم با نقاب یا کلاه می پوشانند و این یک نمونه دیگر از این مورد است.

همچنین می توان از آسیب پذیری دوربین مداربسته به این مورد اشاره کرد سارقین با قطع برق دوربین مداربسته یا حتی قطع اتصال دستگاههای ضبط از ثبت و ضبط حادثه را خدشه دار می کنند.

 

– دوربین مداربسته سیستم هشدار ندارد و این هم یکی دیگر از معایب نصب دوربین مداربسته به تنهایی می باشد.

 

با توجه به موارد ذکر شده در بالا اشاره کوچکی به مزیت مهم و اساسی نصب دزدگیر اماکن استاندارد و قابل اطمینان می کنیم که این موضوع برای رفع محدودیت های بالا می باشد.

وقتی در یک مکان دزدگیر اماکن نصب می شود سنسورهای تشخیص باز شدن درب ، تشخیص ضربه و … کلیه راه های نفوذ سارق را می بندند. باز هم اگر سارق به داخل به هر نحوی راه یابد سنسور تشخیص حرکت آخرین فرصت را از سارق گرفته و سرقت را اعلام می نماید. به وسیله آژیر دزدی را اعلام می کند و در این صورت با تلفن به شخص یا پلیس باعث می شود که سریعا خود را به محل برسانند.

اما تنها مشکل و محدودیت نصب دزدگیر اماکن هرچند هم که استاندارد و قابل اطمینان باشد این است که چگونگی وقوع حادثه یا چهره افراد در جایی ثبت نمی شود. برای همین است که کارشناسان معتقدند علاوه بر نصب دزدگیر اماکن استاندارد ، نصب دوربین مداربسته باکیفیت هم در آن مکان مهم می باشد و افراد می توانند از هر نقطه ای از جهان ، مدیریت مکان خود را از طریق اینترنت و مشاهده تصویرهای دوربین مداربسته در دست گیرند.

در پایان اگر بخواهیم به یک جمع بندی کلی برسیم ، می توانیم بهترین حالت برای امنیت یک مکان ، تجهیز آن محل با دوربین مداربسته با کیفیت به همراه دزدگیر اماکن استاندارد اشاره کنیم. شرکت مهندسی پادان الکترونیک مفتخر است اعلام کند که هفده سال سابقه درخشان در نمایندگی رسمی فروش بهترین برندهای دزدگیر اماکن و منازل را دارد که از جمله آنها به سیستم اعلام سرقت پارادوکس می توان اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین و کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

امتیاز برای این نوشته

0%

امتیاز

امتیاز کاربران: 3.55 ( 1 رای)
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن